PIELĘGNACJA

PIELĘGNACJA WŁOSÓW PRZEDŁUŻONYCH

      

        Po wykonaniu zabiegu przedłużania włosów należy pamiętać o tym, że długie włosy wymagają szczególnej pielęgnacji. Bardzo ważne jest odpowiednie mycie włosów, odżywianie, rozczesywanie, suszenie oraz modelowanie.

Wielce istotnym aspektem na który musimy zwrócić uwagę jest fakt iż pasemka wykorzystywane do przedłużań wykonane są z włosów odciętych od cebulek włosowych, a zatem są włosami pozbawionymi naturalnych składników pielęgnacyjnych. W związku z tym wymagają intensywnej regeneracji i odżywiania od zewnątrz bez czego staną się łamliwe i uwrażliwione na wszelkie czynniki mechaniczne. Właściwa pielęgnacja włosów przedłużonych to niezbędny element do osiągnięcia naturalnego efektu zabiegu.

Pierwszym bardzo ważnym elementem pielęgnacji włosów przedłużanych jest MYCIE. Odpowiednio wykonywane jest niezbędnym warunkiem do utrzymania włosów w odpowiedniej kondycji, jak również nieodzownym wymogiem aby utrzymać ich naturalny, piękny wygląd. Nasze własne włosy, gdy są nieświeże, przetłuszczone naturalnie rozpasemkowują się, przy przedłużonych włosach tym bardziej musimy zadbać aby takiego efektu nie uzyskać.

Przy wykonywaniu tego zabiegu należy pamiętać:

– włosy powinno się myć letnią wodą (ciepło otwiera łuski włosowe, które mogą się zaczepiać i tworzyć splątania- niewłaściwe rozczesywanie stworzy kołtun)
– włosy myjemy przechylając głowę do tyłu i polewając strumieniem wody od góry
– szampon oraz odżywkę, przesuwamy palcami od nasady włosów ku dołowi,
– nie wolno myć włosów okrężnymi ruchami
 – należy myć skórę głowy oraz włosy u nasady wmasowując w te miejsca delikatnie opuszkami palców pianę, natomiast doczepione włosy nie wymagają szorowania, wystarczy, że przeciągniemy po nich pianę z szamponu.
– nie wolno trzeć włosów podczas wycierania, należy delikatnie wycisnąć je w ręcznik
– nigdy nie chodzimy w mokrych włosach spać

Kolejnym niezbędnym zabiegiem pielęgnacyjnym jest ODŻYWIANIE, podczas którego nie wolno zapominać:

– maska lub odżywka nie może być nakładana na łączenia, ale ok. 3 cm poniżej,
 – powinno się pozostawić kosmetyk na mokrych włosach na kilka minut, warto wówczas przeczesywać włosy palcami w celu lepszego wchłaniania się odżywki oraz zapobiegania plątaniu się włosów
– należy stosować kosmetyki wygładzające, intensywnie nawilżające, odżywcze
– maskę spłukujemy w taki sposób, aby nie dostała się na łączenia,
– raz na tydzień warto użyć serum regenerujące na końcówki włosów (polecamy również jedwab lub olejek arganowy).

 

SUSZENIE włosów jest najzdrowsze, gdy odbywa się samoczynnie. Oczywiście nie zawsze mamy na to czas, wtedy należy pamiętać:

– włosy suszymy jak najchłodniejszym powietrzem, nie przekraczając temp. 70 st. C, przy suszeniu wyższymi temp. łuski włosowe otwierają się, co skutkuje utratą naturalnej wilgoci z wnętrza włosa

– strumień powietrza z suszarki kierujemy od nasady włosów ku dołowi, starając się trzymać urządzenie w odległości nie mniejszej niż 20 cm od głowy
– najlepiej korzystać z suszarki z funkcją jonizacji, która wzmacnia włosy i skraca czas ich  suszenia, zapobiega również nadmiernemu przesuszaniu włosów oraz ich elektryzowaniu się

– podczas suszenia warto przeczesywać włosy palcami oraz poruszać nimi, aby przyśpieszyć proces 
 – po całkowitym wysuszeniu włosów należy przeczesać włosy szczotką do włosów przedłużanych (z naturalnym włosiem oraz dłuższymi kolcami pneumatycznymi).
– włosy czeszemy od końców, przeczesując je także dokładnie od skóry przy łączeniach.
 – do snu oraz podczas korzystania z Sauny, solarium lub basenu włosy powinny być związane w kucyk albo warkocz

 Końcowym etapem pielęgnacji włosów przedłużonych jest ich MODELOWANIE. Jest to bardzo ważny element bez którego włosy doczepione mogą się wyróżniać i odznaczać, a zatem stworzyć nienaturalnych efekt zabiegu przedłużania.

Włosy przedłużone można prostować, nakręcać, upinać w dowolne fryzury. Należy jednak zawsze pamiętać o wyjątkowej ostrożności przy wykonywaniu tych czynności:

– przed rozpoczęciem modelowania powinno się zastosować kosmetyk ochronny, zapobiegający przesuszaniu się włosów, chroniący przed wysoką temperaturą
– urządzenia do modelowania nie powinny osiągać wyższych temperatur niż 180 stopni, nie należy ich przetrzymywać zbyt długo na włosach
– nie wolno zbliżać urządzeń z wysoką temperaturą do łączeń
– wszelkie środki modelujące i utrwalające: lakiery, pianki należy stosować z umiarem

 

WŁOSY PRZEKŁADAMY CO 3 MIESIĄCE

Po tym czasie mogą zacząć się plątać przy skórze – odrosty z własnych włosów !!!

 

Odpowiednio pielęgnowane włosy przedłużane będą nam służyć dłużej, będą wyglądały zdrowo i dawały 100% satysfakcji.