GATUNKI WŁOSÓW

GATUNKI WŁOSÓW DO PRZEDŁUŻANIA

Podczas konsultacji przed przedłużaniem włosów bardzo ważne jest zwrócenie uwagi na dwa elementy: dobór odpowiedniej metody doczepiania włosów do indywidualnych uwarunkowań każdej Klientki, jak również wybór właściwego gatunku włosów. Aby pomóc Klientce w podjęciu najodpowiedniejszej decyzji przedstawiamy zarówno plusy i minusy wszystkich wykorzystywanych przez nas metod przedłużania oraz wykorzystywanych włosów.

W naszym salonie doczepiamy tylko włosy naturalne, jednak ze względu na ich różne pochodzenie są zróżnicowane pod względem strukturalnym, wytrzymałościowym, a zatem i  jakościowym.

Wyróżnia się włosy:

  • słowiańskie,
  • europejskie,
  • indyjskie,
  • azjatyckie,
  • syntetyczne.

Najlepszymi gatunkowo są włosy słowiańskie, można je idealnie dopasować do naszych polskich włosów pod względem struktury, naturalnego koloru- często nie trzeba nawet farbować, są włosami najodporniejszymi na wszelkie zabiegi pielęgnacyjne, ale i zarazem najdroższymi. Następnymi włosami w naszej klasyfikacji pod względem jakości są kolejno włosy europejskie, indyjskie, azjatyckie oraz syntetyczne.

Należy pamiętać, że wszystkie włosy wykorzystywane do przedłużeń są pozbawione cebulek włosowych, a więc są martwe. Trzeba zatem poddawać je intensywnej regeneracji podczas każdego zabiegu pielęgnacyjnego.

 

Dowiedz się więcej o wybranym gatunku włosów :

włosy słowiańskie | włosy europejskie | włosy indyjskie | włosy azjatyckie | włosy syntetyczne

WŁOSY SŁOWIAŃSKIE

 

Najlepszymi gatunkowo i najdroższymi włosami są pasma słowiańskie. Szukając ich warto posługiwać się takimi określeniami jak włosy dziewicze (extra virgin), kucyk(i) słowiański(e), polskie, czy pasemka z włosów słowiańskich.

Włosy te są jedwabiście miękkie, delikatne, występują w różnych strukturach, można dobrać je idealnie do swoich włosów: zarówno gładkie lejące, cienkie, falowane podatne, jak i naturalnie kręcone, puszące się, grube. Można poddawać je przeróżnym zabiegom stylizacyjnym, są odporne na farbowanie, rozjaśnianie, jak i modelowanie przy użyciu temperatury, zachowują się jak nasze własne. Oczywiście należy pamiętać, że są to włosy martwe, zatem wszystkie zabiegi muszą być wykonywane możliwie najdelikatniej, i po każdej ingerencji należy je regenerować intensywnie nawilżającymi szamponami i maskami.

Włosy słowiańskie pochodzą przeważnie od młodych dziewczynek, zatem są nigdy nie farbowane, nie poddawane działaniu kwasów, zabiegom stylizacji (prostowanie), a ich łuski układają się w jednym kierunku (REMY), zapobiega to ich plątaniu i kołtunieniu. Mają bardzo długą żywotność i świetnie dopasowują się do naturalnych włosów. Można je nosić nawet kilkanaście miesięcy (2-4 lata!!), w międzyczasie jedynie podciągać i farbować odrosty.

 

 

Włosy słowiańskie to luksus wśród przedłużeń, dają najpiękniejszy, najbardziej naturalny efekt, zapewniając jednocześnie niesamowity komfort w użytkowaniu. Można idealnie dopasować strukturę włosa jak i kolor do naszych włosów.

Decydując się na ten gatunek włosów inwestujesz raz, a cieszy się przez długi czas !!!

 

WŁOSY EUROPEJSKIE

Drugimi pod względem jakości są włosy europejskie.

Są to najczęściej włosy już przygotowane do założenia, pofarbowane i dostępne w określonej gamie kolorystycznej. Włosy te są sprzedawane w pasemkach lub taśmach. Wybór zależy od metody wybranej przez fryzjera i klientkę. Pasemka są lekkie, nie obciążają włosów i dobrze się komponują z żywymi włosami. Nosi się je średnio 3 razy, ale jest to możliwe jedynie przy odpowiedniej pielęgnacji i odżywianiu pasm. Można je poddawać stylizacji, lecz nie poleca się ich radykalnego farbowania. Są one przygotowane do założenia, mają już odpowiednie wykończenie, przystosowane do wybranej metody. Należy dobrze dobrać kolor tych włosów do włosów klientki. Można stonować je szamponami koloryzującymi.

Lepszej jakości są włosy w ciemnych odcieniach. Te z reguły nie muszą być odbarwiane, moczone w kwasach i rozjaśniaczach. Jasne blondy nawet naturalne, nigdy nie farbowane to włosy cieńsze, delikatniejsze, bardziej podatne na uszkodzenia. Stąd możliwa jest różnica pomiędzy jakością tych samych gatunkowo włosów w różnych odcieniach. Niewątpliwym plusem tych włosów jest super jakość za zdecydowanie niższą cenę.

Nowość to włosy europejskie extra virgin- nie farbowane, na taśmach, w pasemkach kitkach, do samodzielnego przygotowywania dopinek, pasemek, przedłużeń easy on itd. Włosy te mają tę zaletę, że można je pofarbować idealnie pod kolor swoich włosów- na całość nałożyć jedną farbę (rozjaśnianie polecamy przetestować). Tu także zwracamy uwagę na podróbki.

Bardzo często sprzedawcy wystawiają odrobinę lepsze jakościowo włosy indyjskie i sprzedają w cenach włosów europejskich, pod taką nazwą. Nie dajmy się nabrać, włosy europejskie w cenach włosów indyjskich to także włosy indyjskie!

 

WŁOSY INDYJSKIE

 Jędrne, grube i dość ciężkie włosy to pasma indyjskie. Włosy te są dużo tańsze, ale przy znalezieniu rzetelnego dostawcy, który oferuje prawdziwe i dobre gatunkowo włosy indyjskie można oferować klientkom dobrą jakościowo usługę w korzystnej cenie. Nie komponujmy jednak tego gatunku z włosami bardzo delikatnymi, wielokrotnie rozjaśnianymi, cienkimi, rzadkimi, osłabionymi. Tu polecamy włosy lekkie i cienkie- słowiańskie.

Włosy te są już pofarbowane, kolejne, własnoręczne farbowanie wpływa więc na ich jakość. Nie zawsze też farba chce wchłonąć, więc efekt może być inny od oczekiwanego. Można je użytkować kilka miesięcy, w zależności od sposobu noszenia i pielęgnacji.

Niestety są to dużo grubsze i sztywniejsze włosy, co sprawia, że mogą nieznacznie odróżniać się od żywych włosów, głównie w dotyku, wizualnie nie ma raczej różnicy. Włosy wymagają intensywnej regeneracji i szczegółowej pielęgnacji. Powłoka silikonowa, którą pokrywane są włosy zmywa się po 2-3 myciach, dlatego dobrze jest stosować podczas noszenia serum silikonowe, lub serum regenerujące, nabłyszczające i zamykające pootwierane łuski włosów.

Jeżeli ktoś lubi idealnie proste włosy będzie musiał do stylizacji używać prostownicy, gdyż ten gatunek włosa często ma tendencję do puszenia i skręcania po myciu. Nie ma jednak problemu z wyprostowaniem ich przy użyciu kosmetyków ochronnych, można je też nakręcić w ładne fale, również używając do tego celu specjalnych preparatów. Włosy trzeba regularnie wyczesywać, bardzo pilnować, by nie zaczęły się tworzyć splątania i kołtuny.

Indyjskie pasma są ciężkie, dlatego dobrze noszą się u kobiet, które mają grube, wytrzymałe i mocne włosy. Nie polecamy jednak zakładania bardzo dużej ilości bardzo grubych pasm. Lepiej jest doczepić więcej, a cieńszych, niż mniejszą ilość grubych. Obowiązująca tu zasada to rozsądek, nie jest sztuką raz czy dwa przedłużyć włosy i znacznie tym osłabić własne. Warto też, by osoba która je zakłada wiedziała, że nawet przy najlepszym odżywianiu i regeneracji włosy będą bardziej szorstkie i odrobinę inne niż włosy żywe, jest to jednak koszt zakładania tańszych pasemek.

 

WŁOSY AZJATYCKIE

Włosy azjatyckie są najtrudniejsze do ładnego utrzymania, ale najtańsze.

Przy zakupie i zakładaniu są idealne. Problemy mogą wystąpić później.

Ich struktura jest grubsza, po umyciu puszą się, są twardsze od włosów Polek i aby wyglądały ładnie należy im poświęcić dużo więcej pracy. Sztywne i twarde włosy można jednak zdyscyplinować i polubić. Zdecydowanie powinny wyglądać ładnie i estetycznie, to w końcu cel ich założenia. Wystarczy regularne nakładanie profesjonalnych masek regenerujących, serum oraz wyczesywanie. Warto restrykcyjnie stosować się zasad podanych w rozdziale o pielęgnacji włosów. Decydując się na przedłużanie i zagęszczanie tymi włosami powinno się znać ich właściwości.

Zawsze należy pamiętać, że płacimy za jakość włosów, które zakładamy, a ich cena jest odpowiednia do czasu użytkowania i wyglądu.

 

WŁOSY SYNTETYCZNE

Ostatnim typem włosów do przedłużania i zagęszczania są włosy syntetyczne.

Nie są to ścięte ludzkie włosy, a syntetycznie wytworzone kosmyki imitujące włosy człowieka. Wykonane są zazwyczaj bardzo dobrze, jednak te najtańsze, najgorszej jakości syntetyki nadmiernie się błyszczą, mają tzw. efekt lalki ( z ang. baby doll).

 Pasemka są lekkie i bardzo fajnie się sprawdzają, jeżeli nie chce się zanadto obciążyć żywych włosów, są idealne jako przedłużenia na krótszy okres czasu lub jako noszone okazyjnie dopinki i treski. Nie można ich farbować, nie mają łusek, pomiędzy które wsiąka barwnik podczas koloryzacji, jest to jedna z podstawowych różnic z włosami naturalnymi. Dobre jakościowo syntetyki można prostować, nie ma jednak zasadniczo takiej potrzeby, ponieważ włosy nie chłoną wilgoci i nie kręcą się- można je wyprostować w celu odświeżenia, wygładzenia, odnowienia.

Poprawnie myte, regularnie wyczesywane i dobrze przechowywane jako dopinki cieszą naprawdę długo, noszone codziennie jako trwałe przedłużenia w zupełności zastępują prawdziwe włosy osobom, które z różnych powodów nie chcą nosić włosów pochodzenia naturalnego, lub szukają tańszej alternatywy dla przedłużeń.

 

włosy słowiańskie | włosy europejskie | włosy indyjskie | włosy azjatyckie | włosy syntetyczne